پشم سنگ

پشم سنگ

دانسیته پشم سنگ برای عایق ساختمان

يکشنبه هشتم 3 1401

بهترین دانسیته پشم سنگ برای عایق بندی ساختمان

دانسیته پشم سنگ بر قدرت عایق بندی آن تاثیر بسزایی دارد. امروزه تولید انواع پشم سنگ با دانسیته های مختلف امکان پذیر شده است. به همین دلیل لازم است بهترین دانسیته پشم سنگ را بر اساس کاربرد مورد نظر خود انتخاب کرده و خریداری نماییم.

عایق کاری ساختمان

تولید پشم سنگ با کیفیت های مختلف باعث شده تا بتوان از این نوع عایق حرارتی و صوتی برای عایق ساختمان استفاده نمود. عایق بندی دیوارها، کف، سقف و لوله های پکیج به کمک انواع پشم سنگ امکان پذیر است. البته به شرطی که بهترین پشم سنگ با بهترین دانسیته و ضخامت انتخاب شود.

دانسیته پشم سنگ یکی از پارامترهای مهم در تعیین کیفیت و کارایی این عایق است. امروزه انواع پشم سنگ در کارخانه های مختلف تولید می شوند. هر یک از این گونه ها دانسیته های مختلفی دارند که بر اساس نوع کاربرد آن ها انتخاب خواهد شد. واحد دانسیته پشم سنگ به صورت کیلوگرم بر متر مکعب تعریف می شود. هر چه مقدار دانسیته پشم سنگ بیشتر باشد، قدرت عایق بندی آن بیشتر خواهد بود. با این حال انتخاب بهترین دانسیته پشم سنگ برای عایق بندی ساختمان کاملا به نظر مهندسان و کارشناسان ساختمان بستگی خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ساختار پشم سنگ بپردازیم. خواهیم دید که دانسیته انواع پشم سنگ بر کارایی آن اثر داشته و کیفیت آن را تغییر می دهد.

عایق پشم سنگ چیست و آن را چگونه می سازند؟

در دنیای امروز پشم سنگ یکی از بهترین عایق های حرارتی و صوتی به شمار می رود که توجه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است. این عایق یک عایق طبیعی به حساب می آید که از مواد طبیعی ساخته می شود. بازالت (نوعی سنگ آذرین و آتشفشانی) و سرباره کوره های فولادی مواد اصلی تشکیل دهنده پشم سنگ هستند. این دو ماده باید به درون یک کوره وارد شده و به دمای بالایی برسند. سپس مواد مذاب به دست آمده در یک محفظه گردان (سانتریفیوژ) وارد می شوند تا با سرعت مشخصی بچرخند. در نهایت الیاف ظریفی از این ترکیب به دست می آید که مبنای تولید رول های پشم سنگ هستند.

دانسیته پشم سنگ در مرحله فشرده سازی الیاف تولید شده اهمیت پیدا می کند. البته در این مرحله لازم است ضخامت پشم سنگ نیز در نظر گرفته شود. از آن جا که ضخامت می تواند مقادیر مختلفی داشته باشد، طبیعی است که چگالی یا دانسیته پشم سنگ نیز دستخوش تغییر گردد. به این ترتیب، تولید پشم سنگ با ضخامت و دانسیته مختلف بر اساس اصول کارشناسی و مهندسی باید انجام گیرد.

ویژگی های عایق پشم سنگ چیست و چه ارتباطی با دانسیته آن دارد؟

در دنیای امروز انواع آلودگی ها از جمله آلودگی های صوتی منجر به سلب آرامش افراد در محیط زندگی آن ها شده است. از سوی دیگر وجود حجم بالای سر و صدا در یک محیط کار می تواند تمرکز افراد را به هم زده و بازده کار را پایین آورد. بنابراین، بهتر است به دنبال یک راه حل مناسب و کاربردی باشیم تا بتوانیم از میزان آلودگی صوتی در محیط بکاهیم. از سوی دیگر، پیشگیری از به هدر رفتن انرژی چه در فصل سرد و چه در فصل گرم می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند. عایق پشم سنگ یک عایق بی نظیر و معدنی با کمترین آلودگی های محیطی است که می تواند انواع ساختمان را از نظر انتقال صوت و حرارت عایق بندی کند.

یکی دیگر از کاربردهای مهم عایق های پشم سنگ، استفاده از آن به عنوان عایق ضد حریق است. یعنی اگر در بافت یک ساختمان به کار برده شود، از انتقال آتش به قسمت های دیگر آن ساختمان جلوگیری خواهد کرد. عایق پشم سنگ در مقابل رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد.

همه این خواص زمانی به بهترین شکل ارائه می شود که بهترین دانسیته پشم سنگ برای هر کاربرد استفاده گردد. این مساله به نظر کارشناسان و مهندسان طراح بستگی خواهد داشت.

دانسیته پشم سنگ چقدر است؟

به این سوال که دانسیته پشم سنگ چقدر است، نمی توان پاسخ واحد داد. زیرا امروزه تولید پشم سنگ با ضخامت ها و دانسیته های مختلف انجام می گیرد. بنابراین، مقدار دانسیته هر لایه از عایق پشم سنگ می تواند با لایه دیگر متفاوت باشد. همین مساله باعث شده تا طیف وسیعی از ضخامت ها و دانسیته ها تولید شده و در موقعیت های مختلف به کار گرفته شوند.

برای مثال، بهترین نوع پشم سنگ برای عایق بندی کردن شیروانی ها، پشم سنگ رول شده است. برای انتخاب بهترین دانسیته پشم سنگ در چنین مواردی باید به دنبال پشم سنگ با دانسیته 22 کیلوگرم بر متر مکعب بود. این در حالی است که در تولید پشم سنگ با برندهای مطرح دنیا، دانسیته پشم سنگ می تواند تا 1000 کیلوگرم بر متر مکعب نیز افزایش یابد. تغییر دانسیته و تراکم در ساخت انواع پشم سنگ ها شامل پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ پتویی، پشم سنگ لحافی، پشم سنگ ایزو پایپ و مانند آن ها امکان پذیر خواهد بود.

هدف از تولید انواع پشم سنگ با دانسیته و تراکم های مختلف، ارائه بهترین عملکرد با مناسب ترین دانسیته پشم سنگ است. بنابراین، لازم است دانسیته پشم سنگ بر اساس ناحیه ای که قرار است عایق بندی گردد و همچنین هدف عایق بندی، انتخاب شود. این مساله چه برای عایق بندی صوتی و حرارتی و چه برای عایق بندی ضد حریق، حائز اهمیت خواهد بود. به این ترتیب باید طبق نظرات کارشناسانه و مهندسی شده پشم سنگ مناسب را انتخاب نمود. دانسیته پشم سنگ برای اهداف مختلف مخصوصا عایق بندی ضد حریق، در آزمایش های مجهز بررسی و تایید خواهد شد.

دانسیته پشم سنگ چه تاثیری بر عملکرد آن دارد؟

دانسیته پشم سنگ یک کمیت مهم در تعیین کیفیت آن محسوب می شود. هر چه دانسیته پشم سنگ بیشتر باشد، مسلما وزن و فشردگی الیاف در آن بیشتر است. این یعنی قدرت عایق بندی صوتی و حرارتی آن نیز قوی تر خواهد بود.

به طور کلی، وقتی دانسیته پشم سنگ بالا باشد به این معنا است که حجم الیاف فشرده شده به ازای هر متر مکعب از عایق زیاد است. در نتیجه احتمال عبور حرارت و صوت از طریق الیاف به شدت کاهش می یابد. از سوی دیگر، پشم سنگ به عنوان یک عایق ضد حریق، در چگالی های بالا توانایی بیشتری برای پیشگیری از انتقال آتش خواهد داشت. رایج ترین دانسیته پشم سنگ 80 کیلوگرم بر متر مکعب است و دانسیته پانل های پشم سنگ را می توان تا 500 کیلوگرم بر متر مکعب در نظر گرفت.

آیا دانسیته پشم سنگ به نوع آن بستگی دارد؟

فشردگی الیاف تقریبا آخرین مرحله ای است که در تولید پشم سنگ باید انجام شود. اعمال فشار برای فشرده کردن توده های پشم سنگ باعث می شود تا آن ها به شکل های مختلف تخته ای، پتویی، لحافی و یا لوله ای در آیند. البته نوع دیگری از پشم سنگ وجود دارد که به آن پشم سنگ فله ای گفته می شود. این نوع پشم سنگ درست شبیه به پشم حلاجی شده است و عمدتا برای مکان هایی با هندسه نامشخص به کار می رود. در هر حال، انواع پشم سنگ در نهایت به صورت رول شده به انبار یا محل مصرف منتقل خواهند شد.

حال سوال این است که آیا دانسیته پشم سنگ به نوع آن بستگی دارد؟ و اینکه هر نوع از پشم سنگ چه دانسیته ای می تواند داشته باشد؟

هر نوع از پشم سنگ برای کارایی مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، باید از پشم سنگ با چگالی مناسب در نواحی مختلف استفاده شود. بنابراین لازم است تولید هر نوع پشم سنگ در چگالی های مختلفی انجام گیرد.

دانسیته پشم سنگ های مختلف بازه های متنوعی دارد که برخی از مهم ترین و پر مصرف ترین آن ها در ادامه ذکر شده اند.

دانسیته پشم سنگ تخته ای

بازه دانسیته پشم سنگ تخته ای بین 80 تا 180 کیلوگرم بر متر مکعب است که نوع 80 کیلوگرم بر متر مکعبی آن بیشترین مصرف را دارد. دانسیته پشم سنگ به ضخامت آن نیز بستگی خواهد داشت. در اصل، چگالی به معنای مقدار پشم سنگ موجود به ازای هر متر مکعب است. بنابراین، ضخامت یک لایه از پشم سنگ می تواند دانسیته آن را تغییر دهد.

دانسیته پشم سنگ تخته ای برای ضخامت 40 تا 60 میلی متر معمولا از مقادیر 120، 150 و 180 کیلوگرم بر متر مکعب در نظر گرفته می شود. این نوع پشم سنگ با داشتن 1000 میلی متر طول و 630 میلی متر عرض بیشترین مقاومت را در مقابل حرارت و صوت از خود نشان می دهد. پشم سنگ تخته ای مناسب ترین نوع پشم سنگ برای عایق بندی هر قسمت از ساختمان یا تاسیسات به حساب می آید.

دانسیته پشم سنگ لحافی

بازه تغییرات دانسیته پشم سنگ لحافی عمدتا بین 30 تا 60 کیلوگرم بر متر مکعب متغیر است. اما دانسیته پشم سنگ لحافی نیز با توجه به ضخامت آن در نظر گرفته می شود. پشم سنگ لحافی با دانسیته 40 و 60 کیلوگرم بر متر مکعب می تواند ضخامت 50 تا 80 میلی متر داشته باشد. در صورتی که ابعاد پشم سنگ لحافی برابر با 1200 میلی متر در 600 میلی متر باشد، کمترین مقدار دانسیته در بین انواع پشم سنگ را خواهیم داشت.

دانسیته پشم سنگ پتویی

بیشترین ضخامتی که در تولید انواع پشم سنگ پتویی در نظر گرفته می شود، ضخامت های بین 40 تا 100 میلی متر هستند. دانسیته پشم سنگ پتویی با ضخامت های یاد شده عمدتا 80 و 100 کیلوگرم بر متر مکعب خواهد بود. معمولا پشم سنگ های پتویی ارائه شده به بازار با دانسیته های یاد شده در ابعاد 3000 میلی متر در 910 میلی متر تولید می گردند.

دانسیته پشم سنگ فله ای

ضخامت پشم سنگ فله ای عمدتا بین 40 تا 100 میلی متر در نظر گرفته می شود. دانسیته پشم سنگ فله ای بنا بر این مقدار ضخامت، 80 و 100 کیلوگرم بر متر مکعب است. پشم سنگ های فله ای برای انتقال به محل مصرف با طول 1000 میلی متر و عرض 630 میلی متر برش می خورند. پشم سنگ فله ای با مشخصات ذکر شده متداول ترین نوع پشم سنگ در بازارهای امروزی است.

دانسیته پشم سنگ لوله ای

دانسیته پشم سنگ لوله ای (ایزو پایپ) در بازه 80 تا 160 کیلوگرم بر متر مکعب قرار دارد. با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده از انواع پشم سنگ لوله ای، لازم است بهترین دانسیته پشم سنگ لوله ای انتخاب شود.

دانسیته پشم سنگ لوله ای برابر با 130 کیلوگرم بر متر مکعب است. این نوع پشم سنگ که برای عایق بندی انواع لوله استفاده می شود، ضخامتی بین 30 تا 80 میلی متر دارد. طول پشم سنگ لوله ای 1000 و عرض آن 18 تا 350 میلی متر اندازه گیری می شود.

آیا امکان دارد دانسیته پشم سنگ را با مقدار بالاتر یا پایین تر سفارش داد؟

مهم ترین نکته در تعیین دانسیته پشم سنگ، کاربرد آن پشم سنگ و محلی است که باید آن را نصب نمود. برای مثال، استفاده از پشم سنگ برای پیشگیری از انتقال صدا از یک استودیوی صدا برداری به بیرون از آن، نیازمند یک دانسیته مشخص است. بنابراین، باید دانسیته پشم سنگ مورد نظر کاملا آزمایش شده و مورد تایید قرار گیرد. در غیر این صورت ممکن است عایق بندی صوتی استودیو به خوبی انجام نشود.

به این ترتیب، حتی اگر مقدار دانسیته پشم سنگ از حدی بالاتر یا پایین تر سفارش داده شود، باید حتما از نظر عملکرد تحت آزمایش و تایید قرار گیرد.

تفاوت دانسیته پشم سنگ با دانسیته پشم شیشه چیست؟

برخلاف پشم سنگ، پشم شیشه از الیاف بسیار ریز شیشه ای درست شده است.

فرایند تولید پشم سنگ و پشم شیشه تقریبا یکسان هستند اما از نظر عملکرد

با یکدیگر تفاوت دارند. در واقع، در پشم شیشه حفره های هوایی که در بین

الیاف شیشه وجود دارند نقش عایق را ایفا می کنند.

دانسیته پشم سنگ نسبت به پشم شیشه بسیار بالاتر است. به همین دلیل نیز از نظر

عایق بندی در مقابل صوت و حرارت بسیار بهتر عمل می کند. دانسیته بالای پشم سنگ

نسبت به پشم شیشه در دوام آن نیز نقش بسیار موثری دارد. در اصل، پشم سنگ برخلاف

پشم شیشه در مقابل فشار هیچ گونه تغییر شکلی نداشته و به همین دلیل تا سال ها می تواند دوام داشته باشد.

مقاومت پشم سنگ در برابر آتش بسیار بالاتر از مقاومت پشم شیشه است. علت این موضوع نقطه ذوب

بالای پشم سنگ نسبت به پشم شیشه است که از بالاتر بودن دانسیته پشم سنگ ناشی می گردد.

خرید پشم سنگ با دانسیته مناسب از شرکت پشم سنگ آسیا

پشم سنگ آسیا به عنوان بهترین تولید کننده پشم سنگ در ایران به حساب می آید.

چنانچه به دنبال خرید پشم سنگ با دانسیته مناسب و بهترین کیفیت هستید می توانید

با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام پشم سنگ آسیا

(0) نظر

پشم سنگ در عایق کشتی سازی

جمعه ششم 3 1401

عایق پشم سنگ در صنعت کشتی سازی

پشم سنگ را می‌توان به دلیل خواص منحصربه فرد آن، در صنایع کشتی‌سازی مورد استفاده قرار داد. از آنجایی که کشتی‌ها در معرض اتفاقات گوناگون اعم از آتش‌سوزی و یا نشت گاز هستند، پشم سنگ می‌تواند گزینه مناسبی برای عایق‌کاری تأسیسات یک کشتی باشد.

دلایل استفاده از عایق پشم سنگ در کشتی سازی

پشم سنگ، طیف گسترده‌ای از محصولات را برای اهداف عایق دریایی تولید می‌کند. محصولات عایق منحصر‌به‌فرد و توسعه یافته پشم سنگ را می‌توان در همه جا روی کشتی‌ها استفاده کرد، به عنوان مثال به منظور ساخت و سازهای عرشه و دیوارهای کشتی، موتورخانه‌ها، کانال‌های لوله و هوا، درها، پانل‌ها و کف شناور از پشم سنگ استفاده کرد. در این مقاله شما را با دلایل استفاده از پشم سنگ در کشتی‌سازی آشنا می‌کنیم.

عایق دریایی چیست؟

عایق دریایی، یک محصول عایق است که برای استفاده در کاربردهای دریایی رتبه‌بندی شده است. این نوع از عایق‌ها مانند عایق پشم سنگ، معمولاً در دیوارها و سقف کشتی یافت می‌شود، اما کاربردهای بی‌شماری برای عایق‌کاری سفارشی وجود دارد. عایق‌های دریایی را می‌توان در قایق‌ها، قایق‌های تفریحی، کشتی‌های تجاری، کشتی‌های کشتیرانی یا حتی سکوهای نفتی دریایی یافت. عایق همچنین به منظور کاهش انتقال حرارت، ارتعاشات و سر‌و‌صدا در داخل و اطراف کشتی یا دکل دریایی به کار می‌رود.

به طور سنتی، عایق‌های دریایی را از محصولات مبتنی بر چوب پنبه و محصولات عایق پشم معدنی استفاده می‌کردند. با این حال، پیشرفت‌های زیادی در علم مواد در چند سال گذشته صورت گرفته است. به عنوان مثال، تولید مواد عایق مبتنی بر فایبرگلاس، مواد مبتنی بر پلی اورتان، مواد عایق بر پایه آلومینیوم و موارد دیگر را شامل می‌شود. مواد مدرن و پیشرفته دارای خواص عایق با کیفیت بالا هستند و در عین حال عملکرد وزنی بهتری را ارائه می‌دهند.

عایق پشم سنگ از چه موادی تشکیل شده است؟

پشم سنگ، از مواد طبیعی سنگ بازالت و گچ ساخته شده است. آنها سپس در دمای 1400 درجه سانتیگراد ذوب می‌شوند و به گدازه‌ای تبدیل می‌شوند که در یک محفظه چرخان بزرگ دمیده می‌شود. این کار باعث می‌شود تا گدازه را به الیافی مانند پنبه تبدیل کند. اگر تا به حال از یک آتشفشان دیدن کرده باشید، احتمالاً این الیاف را در هوای اطراف آتشفشان دیده‌اید.

پس از چرخاندن الیاف، آنها را به یک محصول حصیرمانند فشرده می‌کنند و ‌سپس به شکل صفحات با اندازه مشخص و مکعبی‌شکل برش می‌دهند. فرآیند تهیه پشم سنگ بسیار کارآمد است و 37 فوت مکعب پشم از 1 فوت مکعب سنگ تولید می‌کند. از آنجایی که پشم سنگ در آتش متولد می‌شود، محصول را از نظر شیمیایی و بیولوژیکی بی‌اثر می‌کند. در نهایت دارای ویژگی ها و عملکردهای خاصی می‌شود که آن را در کشتی‌سازی می‌توان استفاده کرد.

انواع مختلف محصولات عایق دریایی

بسیاری از محصولات عایق دریایی با کارایی بالا برای کشتی‌سازان وجود دارد که می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند. هر محصول عایق، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مزایای منحصر‌به‌فرد را ارائه می‌دهد. برخی از محبوب‌ترین محصولات عایق موجود در بازار عبارت است از:

  • عایق پشم معدنی
  • عایق ساختاری میکرو متخلخل
  • عایق تخته بدنه
  • عایق فایبرگلاس
  • عایق الاستومتری پوشش لوله
  • پتو فیبر
  • عایق پوشش آلومینیوم
  • فوم عایق. عایق فوم می‌تواند به صورت عایق اسپری، بلوک، ورق یا فوم فلوتاسیون باشد.
  • عایق تشک سیمی. این نوع عایق به ویژه در دودکش‌ها و مجاری دودزا استفاده می‌شود، زیرا می‌تواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کند.

توجه به این نکته ضروری است که طیف گسترده‌ای از عایق‌ها در عایق‌کاری یک کشتی یا دکل دریایی استفاده می‌شود. استفاده از نوع خاصی از عایق بستگی به بخشی از کشتی یا دکلی دارد که عایق شده است. به عنوان مثال، یک کشتی گارد ساحلی ممکن است شرایط متفاوتی نسبت به یک کشتی کروز داشته باشد. با این حال، هدف این است که همیشه از بهترین راه‌حل عایق برای یک کاربرد خاص استفاده کنید.

چه چیزی عایق دریایی را ازعایق معمولی متمایز می کند؟

عایق‌های دریایی، عایق تجاری صنعتی استانداردی نیست که بتوانید در ساختمان‌های بتنی یا فلزی پیدا کنید. از ویژگی متمایز محصولات عایق دریایی، توانایی آن در مقاومت در برابر رطوبت و آب است. مواد عایق دریایی نباید تحت تأثیر آب، به ویژه آب نمک قرار گیرند. به طور پیش فرض، کشتی‌های حمل و نقل دریایی در معرض آب و رطوبت زیادی هستند. در نتیجه آب و رطوبت می‌توانند مستقیماً مسئول خراب شدن تعدادی از مواد از جمله عایق باشند.

به این ترتیب، بر خلاف عایق‌های تجاری و مسکونی، راه‌حل‌های عایق دریایی توجه بیشتری به مقاومت در برابر خرابی ناشی از نشت آب دارند. راه دیگری که در آن عایق صنعتی و دریایی متفاوت است این است که چگونه عایق دریایی می‌تواند بیش از یک نقش ایفا کند. عایق‌های دریایی باید دارای عایق حرارتی، آتش‌سوزی و صوتی باشند تا موثر باشند. عایق‌های دریایی عملکرد حرارتی و صوتی عالی دارند و همچنین می‌توانند کنترل نویز را ارائه دهند.

معرفی برخی از کاربردهای عایق پشم سنگ در کشتی سازی

انواع مختلفی از محلول‌های عایق موجود در بازار برای کاربردهای مختلف و تجهیزات دریایی استفاده می‌شود. این در حالی است که عایق‌هایی همچون عایق پشم سنگ دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است که آن را از سایر عایق‌ها متمایز می‌کند. برخی از کاربردهای عایق پشم سنگ در کشتی‌سازی عبارت است از:

عایق ضد حریق

برای این کاربرد خاص، عایق‌ های غیر قابل احتراق پشم سنگ به دلیل عملکرد مقاومت در برابر آتش در صنایع کشتی‌سازی استفاده می‌شوند. دکل‌های حفاری، کشتی‌های تجاری و کشتی‌های دریایی در صورت بروز آتش‌سوزی در معرض فاجعه هستند. عایق‌های غیر قابل احتراق و سایر ایستگاه‌های آتش برای کاهش خطر گسترش آتش از یک سر کشتی به سر دیگر معمولاً استفاده می‌شود.

محصول عایق ضد حریق می‌تواند عایق ساده یا عایق با روکش باشد. عایق پشم سنگ ساده معمولاً در مناطقی استفاده می‌شود که عایق در زیر سازه ماهیگیری قرار دارد. از سوی دیگر، عایق پشم سنگ با روکش در کاربردهایی استفاده می‌شود که مواد عایق قابل رویت باقی می‌مانند، مانند سقف‌های کاذب. به این ترتیب از پارچه‌های فایبرگلاس، فویل آلومینیومی و سایر عایق‌های این چنینی استفاده می‌شود.

عایق حرارتی

عایق حرارتی پشم سنگ برای کاهش انتقال حرارت بین شی مورد نظر و محیط بیرون استفاده می‌شود. در مورد کاربرد دریایی آن، شامل جلوگیری از تابش گرمای داغ به داخل کشتی یا ساختار است. در مورد شناورهای تجاری و دریایی، اتاق‌های پرسنل برای ایجاد محیط قابل سکونت عایق‌بندی شده است. کشتی‌های حمل‌و‌نقل کانتینری از عایق حرارتی پشم سنگ برای حفظ دمای سرد استفاده می‌کنند. ظروف حاوی محصولاتی که نیاز به سرما یا انجماد عمیق دارند، برای کاهش انتقال حرارت توسط عایق پشم سنگف عایق‌بندی می‌شوند.

عایق لوله و عایق مجرای هوا

عایق کاری لوله‌ها و کانال‌های تهویه مطبوع شامل عایق‌سازی لول‌ ها و کانال‌های هوا حتی قبل از انجام مراحل اضافی است. به عنوان مثال، مجاری هوا و لوله‌هایی که توده‌های هوای حساس به دما مانند هوای مطبوع را حمل می‌کنند، معمولاً با پشم سنگ یا فویل آلومینیومی پوشانده می‌شوند. یک لایه اضافی از پارچه فایبرگلاس پس از آن برای عایق حرارتی و تراکم بیشتر آن اعمال می‌شود.

از طرف دیگر، لوله‌هایی که سیالات داغ را حمل می‌کنند، به گونه‌ای ساخته می‌شوند که دماهای بالاتری را تحمل کنند. به عنوان مثال، خط بخار یا دودکش که هوای گرم را از موتور خارج می‌کند. به عنوان مثال، چنین کانال‌ها و لوله‌های هوا با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند که مقاومت بیشتری در برابر دماهای بالا دارد. پس از آن می توان از پشم معدنی برای عایق بیشتر روی مجاری و دریچه ها استفاده کرد.

عایق صوتی

عایق پشم سنگ همچنین شامل عایق صوتی است که در کشتی سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتعاشات صوتی که در یک کشتی پخش می‌شود، می‌تواند تعدادی از مشکلات را ایجاد کند. نه تنها برای پرسنل کار و زندگی در یک کشتی ناراحت‌کننده است، بلکه می‌تواند باعث مشکلات ساختاری در کشتی نیز شود. علاوه بر این، محدودیت‌هایی برای انتقال نویز و ارتعاش طبق استاندارد ISO 6954 وجود دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، تلاش‌هایی برای عایق‌سازی صدای تولید شده توسط موتور کشتی و اجزای آن، اعم از الکتریکی، دیزلی یا توربین، انجام می‌شود. به طور معمول، با استفاده از عایق پشم سنگ، تمرکز اصلی ارائه عایق حرارتی مؤثر با سطحی از عایق آتش در داخل یک پوشش ساختمان است. با این حال، در محیط‌های دریایی، مواد عایق باید در برابر آتش، حرارت حرارتی و صوتی عایق باشند تا موثر باشند.

شرکت پشم سنگ آسیا ؛ تولید و عرضه انواع پشم سنگ با قیمت مناسب

تهیه پشم سنگ از یک مرجع مطمئن و معتبر باعث اطمینان از کیفیت و کارایی آن می گردد. بنابراین، در صورتی

که بهترین عایق های صوتی و حرارتی پشم سنگ را می خواهید، بهتر است به دنبال بهترین فروشندگان باشید.

شرکت پشم سنگ آسیا یکی از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان و توزیع کنندگان انواع پشم سنگ با کیفیت

های مختلف است. پشم سنگ پتویی، پشم سنگ لحافی، پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ تخته ای و پشم

سنگ فله ای از جمله عایق های صوتی و حرارتی هستند که می توان از شرکت پشم سنگ آسیا خریداری نمود.

جهت اطلاع از نحوه ثبت سفارش، اطلاع از محصولات تولیدی، دریافت نمایندگی و یا استعلام قیمت محصولات

می توانید از قسمت های دیگر وبسایت یا اینستاگرام پشم سنگ آسیا دیدن فرمایید.

(0) نظر
X